Чи потрібно радіатори, якщо є тепла підлога?

У наш час зростає популярність опалення та підігріву підлоги, так званий тепла підлога. Цей варіант має місце бути, так як він сильно економить вам гроші в опаленні. Цей обумовлюється тим що площа обігріву в рази перевищує будь-якого радіатора. Чим більше площа обігріву, тим менше потрібно нагрівати теплоносій.

Розглянемо таку ситуацію як обігрів кухні з площею 15 квадратних метрів. У нас висота стелі дорівнює 2,85 метра, виходить нам потрібен радіатор з тепловіддачею мінімум 15 * 2,85 * 40вт = 1710Вт. Якщо розглядати алюмінієвий радіатор Fondital Exclusivo B3 500/100 з тепловіддачею на секцію 177,8, нам потрібно 10 секцій. А тепер дізнаємося на чому ми виграємо а на чому ми програємо. Це розрахунок враховує, що на вулиці буде -24 ° C, 2 стіни виведенні на вулицю і є 1 вікно, і це приватний будинок. І що б обігріти цю кімнату з вище перерахованих умов котла потрібно гріти воду до 90 ° C, температура знизиться на 70 ° C, а температури кімнати при цьому буде 90 ° C. Виходить якось сильно завантажений котел, до радіатора можна буде доторкнутися і все тепло в прямому сенсі йде в трубу. А все котли розраховують ККД при мінімальних параметрах. Наприклад, підігрів теплоносія на 35-40 ° C і тоді отримати ККД котла близько 90%. Чим вище температура теплоносія, тим менше ККД. Що б вийти з цієї ситуації потрібно додавати секції, наприклад, від 14шт. Ціна на радіатори вже буде кусається.

Тепла підлога без радіатора.

Водяна тепла підлога переваги опалювальних радіаторів в тому, що в холодну пору року матимемо тепла підлога, по якому просто приємно ходити босоніж. Чи не маємо ніші для радіатора і зовсім самого радіатора опалення. Котел буде працювати на мінімальній потужності, і отримувати найвищий відсоток ККД і зменшується споживання газу. Виходить одні плюси.

У кожної технології є свої мінуси і плюси. У радіаторах перевага тільки в ціні монтажу опалення з радіатором, а з теплою підлогою перевага в усьому крім ціни монтажу. Це виходить інвестиція на майбутнє, яке окупиться за 1 сезон, а може навіть ще швидше.

Навіщо потрібен радіатор якщо є теплій підлогу?

Відповідь на питання чи потрібно радіатори якщо є тепла підлога - тут так само не все однозначно. Радіатор потрібен тільки, якщо у вас погані вікна, на яких взимку може утворюється конденсат. У Цьому випадки він потрібен тільки для теплових завіс, до якого підійде будь-який найтонший і з низькими показниками тепловіддачі. Хоча якщо у вас є проблеми з вентиляцією (а саме притоку і відведення повітря) то ніякі вікна і радіатори вас не врятує.

Як альтернатива радіаторів і вирішення проблеми з конденсатом на вікнах це «тепла стіна». Технологія така ж як і з теплою підлогою, труби які монтується в стіну а точніше під на стіні під вікном а в деяких випадках під підвіконням.